O tym, oraz o wykorzystaniu zbiorów gromadzonych w archiwum społecznym, opowiada Dawid Kosecki, zastępca dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Milanówku.
Na zdjęciu widzimy dość dziwaczną drewnianą konstrukcję przypominającą nieco drabinę, płot albo dwuipółmetrowe sito. Do czego mogła służyć? I jak wiążą się z tym tytułowe morwy?
„W swoich zbiorach posiadamy cyfrowe kopie materiałów, które były tworzone na jedwabiu polskim. Byliśmy znani na całym świecie, już nie tylko w Polsce, nie tylko w Europie. (...) Spora część naszych archiwów dotyczy m.in. Doświadczalnej Stacji Jedwabniczej w Milanówku”
W podcaście biorą udział
W Cyfrowym Archiwum Tradycji Lokalnej (CATL) prowadzonym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Milanówku gromadzone są materiały archiwalne dotyczące założycieli miejscowości Letnisko Milanówek – Michała Lasockiego i jego rodziny, historii miejscowości oraz jej mieszkańców. Najstarsze zdjęcie w archiwum pochodzi z 1863 roku.W milanowskim CATL znajdziemy setki fotografii, wspomnień, nagrań audio i wideo oraz dokumentów, zbiory filatelistyki, a także wydawnictw drugiego obiegu. Nie mogło też zabraknąć archiwaliów związanych z jedwabnictwem, z którego słynie Milanówek!
Michał Matus
Michał Matus to dziennikarz Polskiego Radia, podcaster, miłośnik fotografii, autor audioseriali „Nurt Równoległy” i „Polowanie na Wiedźmy”.W „Nurcie równoległym” podczas pandemii koronawirusa towarzyszył członkom ruchów antysytemowych.W „Polowaniu na Wiedźmy” rozmawiał m.in. z europejskimi czarownicami, szamanami i naukowcami. W „Podcaście Fotopolis” przepytał dziesiątki fotografów na tematy techniki, sztuki i kultury. Angażuje się w różnorodne projekty medialne, łącząc zainteresowanie technologią z refleksją nad kulturą.
Podcast zrealizowany we współpracy z Programem 3 Polskiego Radia w ramach audycji “Było sobie zdjęcie”.W tym cyklu opisujemy świat z perspektywy obiektywu. Przyglądamy się historiom, które kryją się w fotografiach. Opowiadamy nie tylko o tym, co widać, ale też o tym, co nie zmieściło się w kadrze.